Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kino Badman: Ako vyzerala skutočná tvár Ježiša Krista?

28.03.2013 Autor: Alex Berger, Badman.sk, Video: YouTube.com

Magazín Badman.sk vám ponúka ďalší z voľne dostupných dokumentov, tentoraz pri príležitosti nadchádzajúcich Veľkonočných sviatkov na tému mesiáša kresťanov - Ježiša Krista.

Dokument o Ježišovi Nazaretskom, ktorý je podľa učenia kresťanov spasiteľom a Božím Synom, ponúka pohľad na historické súvislosti a plátno, v ktorom mal byť mesiáš po svojej smrti zabalazamovaný a pochovaný, kým na tretí deň nevstal z mŕtvych.

Kresťania sa pripravujú na Veľkú noc už od Popoplcovej stredy, kedy sa začal prípravný 40-dňový pôst. Veľký alebo aj Svätý týždeň začali sláviť Kvetnou nedeľou, počas ktorej si pripomenuli slávny vstup Ježiša do Jeruzalema. Na Zelený štvrtok si pripomínajú ustanovenie eucharistie, na Veľký piatok umučenie, ukrižovanie a smrť Krista a na Bielu sobotu Veľkonočnou vigíliou - osobitým obradom - Ježišovo zmŕtvychvstanie. Veľkonočná nedeľa a predchádzajúce sviatky sa považujú za najväčšie sviatky kresťanov, na ktorých je postavená ich viera a náboženstvo celkovo.

Tlačiť

Diskusia k článku (10)

xxrambik7xx 03.04.2013 | 18:12 lenže už sa medzi tým zistilo že to nieje naozajstné plátno ježišovo ak by bolo je to veľmi vzácne ale je to len maľba Da Vincciho pretože tvár... (viac +)lenže už sa medzi tým zistilo že to nieje naozajstné plátno ježišovo ak by bolo je to veľmi vzácne ale je to len maľba Da Vincciho pretože tvár ježiša by musela byť rozmazaná a natiaznuhá skuste si niekedyodmerať obvod hlavy a pomer kresby ako by ste sa namaľovali kresba je takmer ako z profilu :D zistili to podľa tooho že krv sice bola ľudská a mohla pochadzať d ježiša ale tvár nemá proporcionalitu "odtlačky" na platno ale kresby :D (menej -)
fageeo 01.04.2013 | 11:41 Príspevok bol odstránený z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Cyrax 30.03.2013 | 16:30 nechces ho teraz upalit zato ze spochybnil vymyslenu postavicku?

Zobraz všetky príspevky

Pridať príspevok

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×