Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Famózne: Minister Kažimír získal Nobelovu cenu za ekonómiu!

16.10.2012 Autor: Patrik Kováč, Badman.sk, Foto: SITA, reprofoto Markíza

Rešpektovaný svetový ekonóm, minister financií SR Peter Kažimír, dnes získal Nobelovu cenu za ekonómiu. Správa nikoho neprekvapila. „Stalo sa, čo sme všetci čakali,“ píše The Wall Street Journal.

Minister Peter Kažimír nemohol radostnej správe uveriť

Nobelov výbor udelil cenu za ekonómiu Petrovi Kažimírovi za „moderné riešenie krízy zvyšovaním daní a za prácu s grafmi“.

„Pán Peter Kažimír dotiahol ekonomické riešenia krízy eurozóny do sfér, kde to skutočne nikto nečakal. Zvyšovanie daní, nové legislatívne kroky s najväčšou pravdepodobnosťou smerujúce k zvyšovaniu nezamestnanosti, zvyšovaniu počtu chudobných, ľudí v núdzi, to je cesta z krízy, ktorá nie je tradičná. Pre jeho inovatívny pohľad na záchranu eura sme sa rozhodli udeliť mu Nobelovu cenu,“ píše sa v oficiálnom stanovisku výboru.

Keď ste ekonomickým géniom, aj práca je brnkačka
Prvý Kažimírovi na Twitteri zablahoželal predseda Európskej komisie José Manuel Barroso: „Toto je cesta, ktorou pôjde celá Európa. Vytvoríme milióny nezamestnaných, pošleme ľudí žobrať. Peter, za sociálnych demokratov modernej a ekonomicky zdravej eurozóny a EÚ, ti srdečne ďakujem.“

Pridal sa aj ďalší známy európsky sociálny demokrat Martzin Schulz (predseda europarlamentu): „Keď som pred pár týždňami vystúpil v slovenskom parlamente, cítil som na temene horúci pohľad. Bol to Peter Kažimír, ktorý až horúčkovito počúval to, čo hovorím. Že treba zvýšiť rozpočet Bruselu a štáty musia uťahovať opasky, a pochopil. Ľudia sa nám musia poskladať na lepší život.“

Slovenské médiá ani politici zatiaľ situáciu nekomentujú. Jediný, kto sa na sociálnej sieti vyjadril, bol Richard Sulík (SaS): „To som z toho de..l! A ja som ho podceňoval.“

Peter Kažimír sa ako ekonomický génius prejavil až v roku 2011, keď v televíznej diskusii doslova deklasoval svojho oponenta, liberála Sulíka. Záverečný knokaut mu uštedril, keď vytiahol dômyselne vytvorený graf, podľa ktorého bolo zjavné, že za vlády Roberta Fica klesla cena plynu o 90%! Na to Sulík nemal slov. To, že si zamenil dve veličiny a že k zníženiu vôbec nedošlo, nie je dôležité. Rovnako úspešné zrejme budú aj jeho ekonomické opatrenia proti kríze.

Článok je z rubriky Naše fikcie, pracuje s fiktívnymi a nepravdivými informáciami.
Povestný graf, ktorým Kažimír totálne knokautoval Sulíka

Tlačiť

Diskusia k článku (68)

bozka33 17.03.2013 | 12:13 Ten blb si zasluzi nobelovu cenu za to,ze dokaze vyzit z 300 eu.
krechnak70 22.10.2012 | 12:33 Je zaujmavý fakt že naši uznávaný ekonomovia dotiahli naše hospodárstvo do stoky na dno:Tú Nobelovu cenu asi určuje PAT a MAT! ;-)
1marhula 20.10.2012 | 09:35 čitatelia nového času = novodobí géniovia...človek len žasne, kto to tu vedľa nás žije : moderní ľudia resp. totálny odpad...kúp si nový čas a bež sa... (viac +)čitatelia nového času = novodobí géniovia...človek len žasne, kto to tu vedľa nás žije : moderní ľudia resp. totálny odpad...kúp si nový čas a bež sa nažrať do mekáča...v mekáči pozoruj celebrity a žer....a veľa čítaj badmana a nový čas (menej -)

Zobraz všetky príspevky

Pridať príspevok

Fórum - Autobazár.sk - O čom práve diskutujete

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×